3,687
edits
(You don't need HGSS to get HGSS) |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
=Events= | =Events= | ||
Line 12: | Line 11: | ||
! {{color|4f5c2e|Location}} | ! {{color|4f5c2e|Location}} | ||
! {{color|4f5c2e|Games}} | ! {{color|4f5c2e|Games}} | ||
|- style="background: #705848;" | |||
| align="center" | [[File:Lucario Doll Undgd good.png|25px]] | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Goods|Lucario Doll}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|May<br>1}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|May<br>31}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Japan}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |- style="background: #705848;" | ||
| align="center" | {{ms|350}} | | align="center" | {{ms|350}} | ||
| align="center" | {{color2|78C850| | | align="center" | {{color2|78C850|VGC Milotic}} | ||
| align="center" | {{color|78C850|May<br>9}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>13}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|USA}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |||
| colspan="2" align="center" style="background: #705848" | {{color|78C850|VGC 2009 Regional<br>Championships}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|May<br>9}} | | align="center" | {{color|78C850|May<br>9}} | ||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>13}} | | align="center" | {{color|78C850|June<br>13}} | ||
Line 43: | Line 55: | ||
| align="center" | {{color|78C850|Japan}} | | align="center" | {{color|78C850|Japan}} | ||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | | align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | ||
|- style="background: #705848;" | |||
| colspan="2" align="center" style="background: #705848" | {{color|78C850|VGC 2009 Worlds <br>Qualifier}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>27}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>28}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|USA}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |||
| colspan="2" align="center" style="background: #705848" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>Worlds Qualifier}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|May<br>30}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|May<br>30}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|UK}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |||
| colspan="2" align="center" style="background: #705848" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>Worlds Qualifier}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>13}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>13}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Germany}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |||
| colspan="2" align="center" style="background: #705848" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>Worlds Qualifier}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>20}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>20}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|France}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |- style="background: #705848;" | ||
| align="center" | {{ms|493}} | | align="center" | {{ms|493}} | ||
Line 56: | Line 92: | ||
| align="center" | {{color|78C850|Japan}} | | align="center" | {{color|78C850|Japan}} | ||
| align="center" | {{color|78C850|-}} | | align="center" | {{color|78C850|-}} | ||
|- style="background: #705848;" | |||
| colspan="2" align="center" style="background: #705848" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>World Championships}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>14}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>15}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|USA}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- | |- | ||
| align="center" style="background: #705848; -moz-border-radius-bottomleft: 5px;" | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|251}}}} | | align="center" style="background: #705848; -moz-border-radius-bottomleft: 5px;" | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|251}}}} |
edits