3,687
edits
No edit summary |
|||
Line 75: | Line 75: | ||
| align="center" | {{ms|172}} | | align="center" | {{ms|172}} | ||
| align="center" | {{color2|78C850|Shokotan Pichu}} | | align="center" | {{color2|78C850|Shokotan Pichu}} | ||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>19}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|July<br>17}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Japan}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |||
| align="center" | {{ms|385}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|List of Nintendo event Pokémon in 2009#Tanabata Jirachi|Tanabata Jirachi}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|June<br>19}} | | align="center" | {{color|78C850|June<br>19}} | ||
| align="center" | {{color|78C850|July<br>17}} | | align="center" | {{color|78C850|July<br>17}} | ||
Line 87: | Line 94: | ||
|- style="background: #705848;" | |- style="background: #705848;" | ||
| colspan="2" align="center" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>Worlds Qualifier}} | | colspan="2" align="center" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>Worlds Qualifier}} | ||
|- style="background: #705848;" | |- style="background: #705848;" | ||
| align="center" | {{ms|486}} | | align="center" | {{ms|486}} |
edits