3,687
edits
(→On-going: Hopefully Oak's Letter comes soon, along with Jirachi and HGSS) |
(→Events) |
||
Line 3: | Line 3: | ||
|- | |- | ||
| colspan="6" | | | colspan="6" | | ||
=== | === Ongoing === | ||
|- style="background-color:transparent;" | |- style="background-color:transparent;" | ||
! width="80" colspan="2" | {{color2|4f5c2e|Event Pokémon|Event}} | ! width="80" colspan="2" | {{color2|4f5c2e|Event Pokémon|Event}} | ||
Line 65: | Line 65: | ||
| align="center" | {{color|78C850|Wi-Fi}} | | align="center" | {{color|78C850|Wi-Fi}} | ||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}}<sup>{{color|ffff00|PAL}}</sup> | | align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}}<sup>{{color|ffff00|PAL}}</sup> | ||
|- style="background: #705848;" | |||
| align="center" | [[File:Secret key sprite.png]] | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Secret Key (Gen IV)|Secret Key}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>8}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>9}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|New<br> Zealand}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
Line 83: | Line 90: | ||
! {{color|4f5c2e|Need}} | ! {{color|4f5c2e|Need}} | ||
|- style="background: #705848;" | |- style="background: #705848;" | ||
| colspan="2" align="center" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>World Championships}} | | colspan="2" align="center" | {{color|78C850|VGC 2009 <br>World Championships}} | ||
Line 96: | Line 96: | ||
| align="center" | {{color|78C850|USA}} | | align="center" | {{color|78C850|USA}} | ||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | | align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | ||
|- style="background: #705848;" | |||
| align="center" | {{ms|486}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Regigigas|78C850|Spain Regigigas}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>15}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>30}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Spain}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- style="background: #705848;" | |||
| align="center" | {{ms|486}} | |||
| align="center" | {{pcolor|Regigigas|78C850|Germany Regigigas}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>29}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Aug.<br>30}} | |||
| align="center" | {{color|78C850|Germany}} | |||
| align="center" | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | |||
|- | |- | ||
| align="center" style="background: #705848;" | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|251}}}} | | align="center" style="background: #705848;" | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|251}}}} |
edits