3,687
edits
m (→Events) |
(A lot of changes) |
||
Line 24: | Line 24: | ||
| {{color|78C850|Japan}} | | {{color|78C850|Japan}} | ||
| {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | ||
|- align="center" style="background: #705848" | |- align="center" style="background: #705848" | ||
| {{ms|493}} | | {{ms|493}} | ||
| {{ | | {{color2|78C850|List of Nintendo event Pokémon in 2009#Korean Arceus|Korean Arceus}} | ||
| {{color|78C850|Dec.<br>24}} | | {{color|78C850|Dec.<br>24}} | ||
| {{color|78C850|Jan.<br>31}} | | {{color|78C850|Jan.<br>31}} | ||
| {{color|78C850|South<br>Korea}} | | {{color|78C850|South<br>Korea}} | ||
| {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | ||
|- align="center" style="background: #705848" | |||
| {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 7}}|1=129|2=355|3=446|4=374|5=116|6=436|129}}}} | |||
| {{color2|78C850|Champ Road (PokéWalker area)|Champ Road}} | |||
| {{color|78C850|Jan.<br>13}} | |||
| {{color|78C850|Jan.<br>27}} | |||
| {{color|78C850|Worldwide}} | |||
| {{color2|78C850|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HGSS}}<sup>{{color|ff0000|J}}</sup> | |||
|- | |- | ||
| | | | ||
Line 62: | Line 56: | ||
! {{color|4f5c2e|Need}} | ! {{color|4f5c2e|Need}} | ||
|- align="center" style="background: #705848" | |- align="center" style="background: #705848" | ||
| {{ms|151}} | | {{ms|151}} | ||
Line 77: | Line 64: | ||
| {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}}{{color2|78C850|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HGSS}}<sup>{{color|ff0000|J}}</sup> | | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}}{{color2|78C850|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HGSS}}<sup>{{color|ff0000|J}}</sup> | ||
|- align="center" style="background: #705848" | |- align="center" style="background: #705848" | ||
| | | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 7}}|1=025|2=453|3=417|4=427|5=441|6=302|417}}}} | ||
| {{color2|78C850|Event (Pokéwalker area)|Event}} | |||
| {{color|78C850|Jan.<br>29}} | | {{color|78C850|Jan.<br>29}} | ||
| {{color|78C850|Feb.<br>28}} | | {{color|78C850|Feb.<br>28}} | ||
Line 84: | Line 72: | ||
|- align="center" style="background: #705848" | |- align="center" style="background: #705848" | ||
| {{ms|172}} | | {{ms|172}} | ||
| {{ | | {{color2|78C850|List of Nintendo event Pokémon in 2010#GameStop Pichu|GameStop Pichu}} | ||
| {{color|78C850|Jan.<br>30}} | | {{color|78C850|Jan.<br>30}} | ||
| {{color|78C850|Feb.<br>14}} | | {{color|78C850|Feb.<br>14}} | ||
| {{color|78C850|North<br>America}} | | {{color|78C850|North<br>America}} | ||
| {{ | | {{color2|78C850|Pokémon Diamond and Pearl Versions|DP}}{{color2|78C850|Pokémon Platinum Version|Pt}} | ||
|- align="center" style="background: #705848" | |- align="center" style="background: #705848" | ||
| {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|3=249|4=250|251}}}} | | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|3=249|4=250|251}}}} | ||
Line 103: | Line 91: | ||
| {{color|78C850|Wi-Fi}} | | {{color|78C850|Wi-Fi}} | ||
| {{color2|78C850|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HGSS}}<sup>{{color|ff0000|J}}</sup> | | {{color2|78C850|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HGSS}}<sup>{{color|ff0000|J}}</sup> | ||
|- align="center" style="background: #705848" | |||
| {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 8}}|1=243|2=244|3=245|4=380|5=381|6=172|7|386}}}} | |||
| {{color2|78C850|Pokémon Ranger: Tracks of Light|Tracks of Light <br>release}} | |||
| {{color|78C850|Mar.<br>6}} | |||
| {{color|78C850|-}} | |||
| {{color|78C850|Japan}} | |||
| {{color|78C850|-}} | |||
|- align="center" style="background: #705848" | |- align="center" style="background: #705848" | ||
| {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|3=249|4=250|251}}}} | | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=249|2=250|3=249|4=250|251}}}} | ||
Line 113: | Line 108: | ||
| {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=250|2=249|3=250|4=249|251}}}} | | {{ms|{{#switch: {{#expr: {{#time: U}} mod 3}}|1=250|2=249|3=250|4=249|251}}}} | ||
| {{color2|78C850|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HG & SS <br>release}} | | {{color2|78C850|Pokémon HeartGold and SoulSilver Versions|HG & SS <br>release}} | ||
| {{color|78C850| | | {{color|78C850|Mar.<br>26}} | ||
| {{color|78C850|-}} | | {{color|78C850|-}} | ||
| {{color|78C850|Europe}} | | {{color|78C850|Europe}} |
edits